Pielęgnacja cery SUCHEJ kosmetykami COLWAY
Dodany przez     paź 27, 2020     Home    0Komentarzy
Pielęgnacja cery SUCHEJ kosmetykami COLWAY

Typ cery suchej - skóra ta mocno wysusza się, jest mocno ściągnięta. Nieustannie potrzebuje dobrego i dugtrwałego nawilżenia.

Jak zadbać o tego typu cerę?

1. OCZYSZCZANIE - dla cery SUCHEJ ogromnym komfortem stosowania będzie preparat myjący taki jak Atelopłyn do demakijażu. Dlaczego? Ponieważ, zawarto w nim wiele składników aktywnych o działaniu nawilżającym i wyciszającym, dzięki chociażby ekstraktowi z kłosowca meksykańskiego. Atelopłyn zawiera również witaminy z grupy B odpowiedzialne między innymi za regulację warstwy lipidowej i uszczelnienie naczyń włosowatych (chowanie się tzw. „pajączków”), doskonale wchłaniający się atelokolagen i łagodzącą alantoinę. Posiadacze typu cery suchej lubią preparaty, właśnie których używają bez wody, ponieważ woda powoduje często ściągnięcie, dlatego zmycie nawet wodoodpornego makijażu dla Atelopłynu do demakijażu nie będzie stanowiło żadnego problemu. Dokładne oczyszczenie skóry z makijażu jest kluczowe, stanowiące doskonałe przygotowanie do dalszych zabiegów. Zawarta w Atelopłynie mieniąca się mika wchodzi głęboko w pory i oczyszcza je z pozostałości makijażu.

2. NAWILŻANIE - po umyciu twarzy Atelopłynem spryskaj twarz Atelowodą komórkową. Atelowoda posiada zdecydowanie większe możliwości w nawilżeniu skóry ale w tych głębokich jej warstwach, czyli dzięki niej to nawilżenie będzie naprawdę długotrwałe. Wszyscy posiadacze, którzy stosują ten produkt zauważają tą niesamowitą różnicę, że skóra zdecydowanie się wygładza i ten poziom nawilżenia bardzo się poprawia. Atelowoda ma również bardzo dużo innych właściwości między innymi właśnie wysokostężoną witaminę C czy chociażby dysmutazę ponadtlenkową (antyoksydant), które będą chronić nas przed zjawiskiem stresu oksydacyjnego, czyli również starzenia zewnętrznego oraz jak najbardziej rozjaśniać skórę. Kolejnym krokiem zawsze jest kolagen. Na mokrą skórę twarzy nałóż Atelokolagen.

3. KOLAGENOWANIE TWARZY - przy tego typu cerze Atelokolagen będzie zdecydowanie lepszym wyborem, który da większe poczucie komfortu, dzięki chociażby zawartej w Atelokolagenie, serycynie. Serycyna czyli płynny jedwab, będzie wpływał na utrzymywanie wody w tych zewnętrznych warstwach naskórka, dlatego komfort jego stosowania przy tym typie cery będzie zdecydowanie intensywniejszy. Posiadacze skór atopowych zdecydowanie lepiej na Atelokolagen reagują. Przy problemach ze skórą skłonną do atopii, stopień odparowywania wody ze skóry jet tak intensywny, że trudno jest nawet generalnie zahamować ten proces szybko nakładając krem po zwykłym czy platynowym kolagenie. Dlatego w przypadku cery suchej warto sięgać po Atelokolagen. Na jeszcze mokrą skórę twarzy spryskaną Atelowodą komórkową nałóż Atelokolagen i zastosuj techniki automasażu. Masuj wszystkie partie twarzy ku górze. Skorzystaj z artykułu o prawidłowym nakładaniu kolagenu na twarz z filmem lub skorzystaj z instrukcji obrazkowej zawartej w artykule.
 
4. KOSMETYK WYKAŃCZAJĄCY - W tej kwestii masz do wyboru kilka kosmetyków z linii Colway bądź możesz skorzystać ze swojego ulubionego kremu nawilżającego. Dzięki zastosowaniu kremów z linii Colway masz szansę zadziałać synergicznie łącząc całą pielęgnację. Po nałożeniu Atelokolagenu odczekaj kilka minut po czym w zależności od pory swojej pielęgnacji skorzystaj z poniższych propozycji:

PIELĘGNACJA NA NOC- Dla skóry silnie odwodnionej, suchej i spękanej najlepszym wyborem po kolagenowaniu twarzy będzie krem Niebieski Diament. Dzięki innowacyjnej formule można osiągnąć spektakularne efekty. Krem ten przyczynia się do całkowitej odnowy naskórka, odbudowy lamelarnej oraz doskonale zabezpiecza przed utratą wody.

Dobrym wyborem do zastosowania po kolagenowaniu twarzy będzie również Atelomaska na noc.

PIELĘGNACJA NA DZIEŃ - przy dziennym makijażu warto skorzystać z Atelokremu Multikorygującego czyli kremu BB+CC+DD, który możemy również połączyć nawet z kremem MC2, po to aby skorzystać z jego niesamowitego działania wyciszającego ponieważ składnik czyli kwas glicylizanowy zawarty w tym kosmetyku (Atelokremie Multikorygującym) będzie doskonale koił cerę suchą, będzie łagodził podrażnienia które mogą na niej wystąpić i również wzmocnić naczynia krwionośne, dlatego tutaj bardzo dobrą opcją w przypadku cery suchej jest właśnie zastosowanie tych dwóch kosmetyków jednocześnie. I przy takiej skórze, która jest ciągle ściągnięta, która ciągle potrzebuje nawilżenia, wcale nie będzie za dużo ponieważ ona po prostu tego potrzebuje i będzie się z tym czuć doskonale. Nie będzie problemu z tym, że jakiś kosmetyk się nie wchłonie. W przypadku Atelokremu Multikorygującego możesz wybrać odcień zarówno do cery śniadej jak i jasnej.

Przy każdym typie cery jest obowiązkowy oczywiście Eliksir pod oczy ponieważ o tym nie możemy zapominać ponieważ wokół oczu skóra bardzo szybko się starzeje zwłaszcza przy cerze suchej. Ta skóra wymaga nakładania kolagenu 2x dziennie ponieważ ta skóra będzie szybciej się starzeć czyli do powtórzenia będzie krok 2 i 3.

Dążąc do wyczerpania tematu, warto również wspomnieć, że kluczowym elementem w nawilżaniu skóry jest także jej nawadnianie, czyli picie minimum 2l wody. Warto wspomnieć także o prawidłowej suplementacji w poprawie stanu skóry należy rozważyć suplementację Colvitą (liofilizowany kolagen + algi i witamina E) + Witaminą C-olway, która bierze udział w procesie budowania się kolagenu tak zwany proces kolagenogenezy i wzmacnia przyswajanie kolagenu.

Jeśli masz pytania jaki kosmetyk będzie dla Ciebie odpowiedni lub jaki zestaw kosmetyków będzie dla ciebie najodpowiedniejszy, nie krepuj się napisać czy zadzwonić. Jeśli chciałabyś/chciałbyś omówić swój przypadek opisz to w mailu - skonsultuję się ze specjalistami i dam Ci wyczerpująca odpowiedź.

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowany)
   Strona: URLhttp://)
* Komentarz:
Kod