Dlaczego nasza skóra się starzeje?
Dodany przez     wrz 3, 2020     Home    0Komentarzy
Dlaczego nasza skóra się starzeje?

Starzenie się prowadzi zatem między innymi do spadku aktywności biologicznej naszych komórek, spowolnienia niektórych procesów metabolicznych, obniżenia odporności na warunki środowiskowe i w efekcie do śmierci.

W wyniku tych procesów nasza skóra traci swą pierwotną jędrność, pojawiają się zmiany barwnikowe oraz pierwsze zmarszczki, ubywa wody, a naskórek staje się znacznie cieńszy. Ubywa także fitoblastów, a naczynia krwionośne stają się kruche i mniej odporne na uszkodzenia.

Jakie jest podłoże zmian w naszej skórze?

Należy być świadomym tego, że starzenie się organizmu ma czworakie pochodzenie. Przede wszystkim wynika z naturalnych mechanizmów genetycznych, co oznacza wewnątrzpochodne starzenie się skóry. Kolejną przyczyną są czynniki zewnętrzne, które powodują fotostarzenie się skóry. Bardzo istotnym czynnikiem jest również postępujący z wiekiem niedobór takich składników jak kolagen naturalny. Czwarty rodzaj starzenia się skóry czyli tzw. miostarzenie wynika z czynników grawitacyjnych, mimiki twarzy, itp.

Starzenie się skóry rozpoczyna się bardzo wcześnie, bo już w wieku 25-30 lat w wyniku zjawisku oksydacji czyli niszczycielskiego oddziaływania tlenu. Wszystko jednak zależy od indywidualnych predyspozycji skóry oraz warunków genetycznych.

Teoria genowa starzenia się skóry

Rozwój nauki i medycyny pozwolił stworzyć wiele zupełnie prawdopodobnych teorii na temat starzenia się naszej skóry. Jedną z najpopularniejszych jest teoria genowa, między innymi na której opierają się suplementy Colway.

Najdłuższy udowodniony czas życia dla przeciętnego Homo sapiens to zgodnie z najnowszymi badaniami nawet 120-140 lat. Wiek ten jest zakodowany od samego początku w naszych genach i traktuje się go jako specyficzną cechę naszego gatunku. Dotychczas nie udało się jednak odkryć genu, który jest odpowiedzialny za mechanizm starzenia się komórek naszego ciała. Zaobserwowano natomiast, że wraz z upływem czasu komórki skóry systematycznie tracą tzw. "pamięć komórkową". Prowadzi to do pewnego "upośledzenia" ich podstawowych funkcji i w efekcie do zahamowania procesów biologicznej odnowy. W późnym wieku znacznie większą aktywność wykazują także geny supresorowe skutecznie hamujące wzrost nowych komórek.

Stosując kosmetyki zawierające naturalny kolagen Colway można te procesy znacząco opóźnić i efektywnie zahamować proces starzenia się naszej skóry już na bardzo wczesnym etapie.