Czy suplementy wyrównują skórę i spłycają zmarszczki?
Dodany przez     lis 3, 2020     Home    0Komentarzy
Czy suplementy wyrównują skórę i spłycają zmarszczki?

Choć nie ma na ten temat zbyt wielu badań naukowych, te które istnieją niezbicie dowodzą, że dietetyczne suplementy Colway zawierające antyoksydanty, różne minerały oraz glikozaminoglikany znacząco wyrównują skórę, a także skutecznie i stosunkowo szybko spłycają już istniejące zmarszczki.

Aby lepiej zrozumieć ten proces warto przyjrzeć się badaniom naukowców z Uniwersytetu w Bangkoku. Są one na tyle cenne, że nie były sponsorowane, ani nie wskazywały na produkty konkretnej marki. Poza tym zostały przeprowadzone przez pracowników uczelni państwowej.

Celem naukowców ze wspomnianej placówki badawczej było jak najdokładniejsze potwierdzenie działania przeciwzmarszczkowego przyjmowanych doustnie suplementów diety, które zawierały w swoim składzie między innymi antyoksydanty, minerały oraz glikozaminoglikany. W przeprowadzonym badaniu wzięło udział 60 kobiet w przedziale wiekowym 35-60 lat. Połowa kobiet zażywała suplementy diety wzbogacone o powyższe składniki, natomiast pozostałe 30 testerek dostawało placebo. Kobiety otrzymywały preparaty raz dziennie przez 12 tygodni.

Głębokość zmarszczek zarówno przed rozpoczęciem eksperymentu, jak i po jego zakończeniu była mierzona przy pomocy urządzenia  Visioscan, które w bardzo dokładny sposób wykonuje topografię powierzchni ludzkiej skóry oraz ocenia jej ogólny stan. Mierzy tym samym  głębokość oraz długość zmarszczek, a także określa poziom wysuszenia skóry. Dzięki temu pozwala na miarodajną ocenę wpływu kosmetyków lub suplementów na ludzką skórę.
Głębokość zmarszczek za pomocą urządzenia Visioscan zmierzono po 4, 8 oraz 12 tygodniach przyjmowania przez kobiety suplementu.  

Faktyczne różnice w wyglądzie skóry określono za pomocą metod statystycznych na podstawie tak zwanego testu t, a z kolei satysfakcję ochotniczek, które wzięły udział w eksperymencie sprawdzono testem chi-kwadrat.

W 12 tygodniu eksperymentu głębokość zmarszczek w grupie kobiet stosujących suplementy uległa zmniejszeniu aż o 21,2%, natomiast w grupie kontrolnej zaledwie o 1,7%.  

W prosty i szybki sposób dowiedziono zatem, że doustne suplementy diety, które posiadają w swoim składzie antyoksydanty, minerały i glikozaminoglikany znacząco poprawiają strukturę skóry i spłycają zmarszczki.

Choć badanie to nie wskazywało na konkretną grupę produktów zdecydowanie wpasowuje się w linię preparatów marki Colway, które zawierają składniki tj. witamina C-olwayColvita czyli kompleks witaminowo-algowo-aminokwasowy, a także kolagen naturalnyColDeKa i AXANTA.

Odpowiedz

* Imię:
* E-mail: (Nie opublikowany)
   Strona: URLhttp://)
* Komentarz:
Kod